wtorek, 21 maja 2019

A kto tu hejtuje?

O prezydencie RP – krętacz, marionetka. O Kaczyńskim – pokraka. Pod postem dotyczącym  uczestników telewizyjnego show, o komentujących ludziach – gówna. To internetowe wpisy radnego ze Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego, Dariusza Przytuły. Od lat pokazywał się, jako ten, który walczy z obrażaniem innych w internecie.
– Hejt ze stron internetowych i Facebookowych przeniósł się na plakaty – rysunki, wyzwiska, chamskie dopiski… - żali się Renata Butryn, radna miejska Stalowej Woli, kandydatka do Parlamentu Europejskiego, apeluje również do mieszkańców:  - Trzymajmy się z daleka od tych, którzy nienawidzą, aby nie zarazić się nienawiścią. Apel słuszny, ale czy Pani Butryn wie, że chyba będzie musiała zmienić miejsce, gdzie zasiada w radzie, żeby tą nienawiścią się nie zarazić? Bo obok radnego Przytuły siedzi właśnie.
Kandydatka się żali i publikuje swoje plakaty, które ktoś przemalował. Domalowane świńskie uszy, świński ryj. Choć polityk (radna zaliczyła pobyt w Sejmie) powinien mieć grubą skórę, dla nikogo oglądanie własnych „poprawionych” podobizn nie jest miłe. Współczuję.
Radna Butryn post kończy deklaracją: „Zwolennicy Koalicji Europejskiej nie sięgają po takie metody, bo szanują każdego”. No to zobaczmy jak „szanuje każdego” jej sąsiad z ławy w Radzie Miejskiej, który pomaga od lat prowadzić kampanie radnej Butryn, Dariusz Przytuła. Zwolennik Koalicji Europejskiej.
Wystarczy prześledzić jego wpisy na Facebooku pod różnymi postami. To wybrane z ostatnich 30 dni.
Pod wpisem „Gościa niedzielnego” pt. „Prezydent prosi Polaków” Przytuła „jedzie” po prezydencie RP: „Krętacz. Dzięki Bogu nie głosowałem na marionetkę”.
Pod wiadomością Radia Zet, która cytuje słowa Jarosława Kaczyńskiego, że proszki niemieckie są lepsze od polskich, Przytuła o Kaczyńskim: „Już widzę jak ta pokraka robi sama pranie swoich gaci”.
Pod artykułem o nowej edycji Big Brothera: „… niektórzy tu nie są ludźmi to Po prostu gówna, które myślą, że są ideałami”.
To tylko trzy wybrane wpisy z ostatnich 30 dni. Czy to jest to „szanowanie każdego” przez „zwolennika Koalicji Europejskiej” jakim radny Przytuła jest? Czy tak o głowie państwa polskiego, bez względu czy się go lubi czy nie, powinien publicznie wypowiadać się samorządowiec? Co dało radnemu prawo pisać o ludziach występujących w programie telewizyjnym per „gówna”? Wreszcie: czy to zachowanie godne radnego?
19 maja, zaledwie dzień po facebookowym apelu radnej Butryn, Przytuła pod kolejnym postem radia Zet, o ataku na policję w Busku – Zdroju, stwierdza: „PiS obudził lumpów”. Kilka chwil później, podobne wyrażenie widzimy w poście fanpage’a „Rozliczamy Lucjusza Nadbereżnego z obietnic wyborczych” o nożowniku z Buska. Jest tam niemal identyczne jak w poście radnego zdanie: „PiS uaktywnił lumpów i bandytów”. Co to ma wspólnego z rozliczaniem prezydenta z obietnic?
Podobnie kolejny wpis z „Rozliczamy…”, z 21 maja: „Pani Monika  na zdjęciu ma bardzo ciężką prace w Urzędzie Miasta Stalowa Wola, Lata za Lucusiem z aparatem fotograficznym i nosi mu dokumenty, a pan Wojtuś biega z komórka i robi Lajfy na facebooka Urzędu Miasta. Kto chce taką pracę? Zapisz się do PiS – czekamy na ciebie.”
Przecież to mowa nienawiści, to hejt, na który tak narzeka radna Butryn! – Czas na powrót do normalności i wzajemnego szacunku. Dziś ja jestem brutalnie i chamsko atakowana, a jutro kto?  – pyta radna. O to „kto jutro?” nie musi już pytać, bo napisałem. Czy jej apel skierowany jest tylko do przeciwników politycznych czy obejmuje także zwolennika Koalicji Europejskiej? Tym bardziej, że jak pisze pani radna „Zwolennicy Koalicji Europejskiej nie sięgają po takie metody (czyli hejt), bo szanują każdego”.  A jak bardzo szanują, opisałem.
Nie wiem jak radny Przytuła może podawać rękę przewodniczącemu RM Sobierajowi (o ile podaje), jak może patrzeć mu w oczy, skoro publicznie wyśmiewa się z jego braku matury. Dziesiątki podobnych, już anonimowych, wpisów o braku matury szefa RM pojawiały się pod artykułami na stalowowolskich portalach jakiś czas temu. Znaleziono winnego, był nim syn prominentnego działacza związanego z PO, niegdyś szefa wielkiej spółki w Stalowej Woli. Ciekawe kto go inspirował?
Pan Radny jest za to pierwszy do udzielania wskazówek edukacyjnych. Tak pisze do jednego z internautów: „po zawodówce zrób technikum A później studia” – radzi posiadacz 4 dyplomów, w tym trzech zdobytych na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. Jak sam pisze o sobie: LEW SAMORZĄDOWY kadencji 2006 – 2010 oraz LEW SAMORZĄDOWY kadencji 2010 – 2014. Ciekawe jaki tytuł będzie za kadencję 2018-2023?
– Ludzie, którzy to robią, muszą zawsze kogoś nienawidzić – tak o hejterach pisze radna Butryn. Pełna zgoda!
- Koniec z polityką miłości do osób które sieją nienawiść i kłamstwo - tak pisał 29 kwietnia 2017 roku nie kto inny jak Dariusz Przytuła, na swojej stronie www w artykule "HEJT STOP...". Chwalił się w nim, że podał do prokuratury internautę, który miał go szkalować. Czy teraz do prokuratury doniesie na samego siebie? Na pewno honorowym wyjściem będzie oddanie mandatu radnego. Dla hejterów w stalowowolskiej Radzie Miasta nie może być miejsca, skoro można się od nich zarazić nienawiścią.Chcesz być na bieżąco z nowymi felietonami? Polub fanpage na Facebooku: https://tiny.pl/t76gw
Jeśli się boisz lub nie chcesz polubić, rozumiem. Wystarczy, że zaczniesz fanpage obserwować ;)

Felieton – specyficzny rodzaj publicystyki, krótki utwór dziennikarski, utrzymany w osobistym tonie, lekki w formie, wyrażający - często skrajnie złośliwie - osobisty punkt widzenia autora.3 komentarze:

 1. Szanowny Panie, proszę mi nie przepisywać wyrazów i wpisów i kont na fb, które nie wpisywałem. Jeżeli chodzi o moje zdanie na temat pana Dudy, czy pana Kaczyńskiego nie są one jakąś tajemnicą. Czy pan wie co to jest hejt. Wiem kim jesteś. Duda nie jest dla mnie prezydentem to dla mnie kretacz i marionetka, to nic nowego. Osoba która mówi na UE wyimaginowana wspólnota, a teraz zachwala to nie krętacz?A Kaczyński i PiS to jedno zło i mam ich daleko gdzieś. Opinie i swoje zdanie bede wyrażał. I nie robię tego anonimowo jak Pan. Zapraszam na moją strone www dariuszprzytula pl A także do najbliższej akcji społecznej która będę organizować dla mieszkańców osiedla mojego. Jeszcze jedno: Proszę napisać o Pani radnej Miśko za co policja czepiała się Pani radnej i chyba dostała mandat ?. Kontaktowalismy się z burmistrzem Kraśnika.
  Tu o radnej pod koniec materiału filmowego:

  https://www.lubelska.tv/.../5812,mocny-finisz-kampanii...

  Proszę też, aby pan Sobieraj Stanisław nie robił z Urzędu Miasta miejsca do swoich imprez imieninowych, co potwierdził w odpowiedzi do mnie na zadane pytania. Urząd Miasta to miejsce pracy i powaga. A nie imprezownia. Pozdrawiam i życzę panu zdrowia
  Dariusz Przytuła

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna sprawa, skłamał pan i oskarżył mnie pan o hejt, że obrażałem uczestników programu BB. To kłamstwo, które zalicza się do pana hejtu. Komentujący Pan Tomasz Sowiński był zbulwersowany właśnie hejtem jaki był pisany na Justynę i Pawła, co mnie też zbulwersowało i napisałem, że zgadzam się z komentarzem ws hejtu, a nie było to obrażanie uczestników. Pan Sowiński napisał: "Ciekawe na kogo ludzie wylejecie teraz swój jad. Kto będzie następny w kolejce do drwin itp. Poprostu żal jak czyta się niektóre komentarze.", ja poparłem te słowa. Ale pan napisał, że ja hejtuję uczestników. To jest kłamstwo i nie pozostawię to. A na chamstwo odpowiadam chamstwem. To ptroste i zrozumiałe. Proszę się zająć swoimi tekstami na portalu nie tym...
  Pozdrawiam i życzę zdrowia
  Dariusz Przytuła

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie radny, fajnie, że zareagował pan na mój felieton, mam nadzieję, że się czytało znośnie.
  Dziwi mnie jednak zajadły atak. Boś pan powinien przepraszać i palić się ze wstydu. Osoba publiczna, która ma być wzorem cnót, takie słowa, takie hejty?
  Zawiadamiał pan policję o hejcie na pana, a sam co? Epitety, jakimi określił pan prezydenta RP kwalifikują się pod obrazę głowy państwa, pański język w tych postach to typowa nienawiści i także myślę, że pozostałymi pańskimi wpisami powinien się któryś z powołanych po śmierci P. Adamowicza "prokuratorów od mowy nienawiści" zająć. Nie mówię już o dyscyplinujących takie zachowanie sankcjach w radzie miejskiej. 6 miesięcy temu głosowałem na pana, a teraz przynosi mi pan wstyd.
  Co do pana komentarzy umieszczonych pod moim felietonem.
  Pisze pan "proszę mi nie przepisywać wyrazów i wpisów i kont na fb, które nie wpisywałem" - nie przypisuję niczego takiego, a jeśli tak proszę DOKŁADNIE wskazać gdzie napisałem że "Dariusz Przytuła napisał tam to i to", a pan akurat nie pisał. Proszę jeszcze raz dokładnie przeczytać i znaleźć choć jedno takie miejsce. Bo gdzie i co pan napisał, to wrzuciłem na początku i potem jeszcze: "Przytuła pod kolejnym postem radia Zet, o ataku na policję w Busku – Zdroju, stwierdza: „PiS obudził lumpów” oraz o panu Sobieraju. Każdy czytający ze zrozumieniem to widzi.
  Wybór tematów proszę pozostawić mnie, jakoś radzę sobie. Może kolejny będzie o tym, kto inspirował syna pewnego prezesa związanego z PO do wypisywania o przewodniczącym RM różnych rzeczy? A niech mi pan wierzy, ten prominentny hejter powiedział policji, kto go namawiał. Ja też o tym wiem. To byłby dopiero skandal, proszę przedyskutować to z obydwoma panami - hejterem i jego znanym ojcem, czy życzą sobie u mnie wystąpić pod nazwiskiem. Jak nie życzą, to panie Przytuła spokój ma być i grzecznie.
  Co do wpisu nt. Big Brothera - tu nie chodzi o to KOGO KONKRETNIE pan nazywa "gównem" ale o to, że W OGÓLE ludzi pan nazywa "gównem"
  Przeanalizowałem cały wątek, rzeczywiście bronił pan uczestników - kilkunastu osób, co paradoksalnie oznacza, że "gównem" określił pan znacznie większą ilość ludzi, bo komentujących. Przepraszam (tak, ja znam to słowo), poprawiłem, jeśli panu nie jest wszystko jedno. Bo mnie jest wszystko jedno: czy tych czy tamtych, pan nazywa ludzi "gównem". A to jest nie do przyjęcia w cywilizowanym społeczeństwie.
  Pan nie tylko dehumanizuje istoty ludzkie, pan sprowadza ich do roli fekaliów.
  Że tak użyję bliskiej pańskiemu wpisowi poetyki:- gówna, jak pan określił ludzi, to się spuszcza w kiblu.
  Oooo... już widzę wpis pan edytował, teraz to już nie "gówna", a "cwaniaki". Brawo! Jeśli to po tym, jak przemyślał pan swoje zachowanie po moim felietonie, tym bardziej się cieszę, warto było to opisać!
  Będę wnikliwie śledził pańską karierę samorządową, tak jak wszystkich w Stalowej Woli "wybrańców ludu". Jako wyborca, jako obywatel mam do tego prawo. Robiłem to zresztą już przed kilkoma laty, jako komentator.
  Proszę nie odpisywać, nie zamierzam się z panem wykłócać. Są screeny, wszystko jest czarno na białym, według mnie pan powinien sypać głowę popiołem.
  Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń